Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Bu Bitki Balgam ve İdrar Söktüyor, Felç Riskini Azaltıyor ve Gutu Yeniyor!

Bu Bitki Balgam ve İdrar Söktüyor, Felç Riskini Azaltıyor ve Gutu Yeniyor!
Kapari çiçeğini daha önce hiç duymuş muydunuz? Uzun yıllardır birçok alanda kullanılan kapari çiçeği doğal olması sebebiyle tercih ediliyor. Bu yazımızda sizler için sağlık açısından birçok faydası bulunan kapari çiçeğini araştırdık. MS Tedavisinde nasıl kullanılır, kapari nasıl yenir, kaparinin mucizevi faydaları nelerdir, kapari çayı nasıl yapılır, nasıl tüketilmelidir bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.
Kapari veya diğer adı ile gebre otu ile bilinen bu şifalı bitki yüzyıllardır kullanılmaktadır. Evliya Çelebinin de Seyahatnamesi’nde bahsettiği bu bitkinin yaprakları, çiçekleri ve tomurcukları tüketilmektedir. Ülkemizde genellikle konserve turşusu yapılarak satılmaktadır.
Mucizevi bir bitki olan kapari, kısırlıktan hemoroide, gut hastalığından mide problemlerine kadar şifa kaynağıdır.Türkiye’de de yetişen bu bitki halk tarafından çok fazla bilinmese de yapılan araştırmalarda kapari bitkisinin MS hastalığını %80 gibi yüksek oranda tedavi edici özellikte olduğu belirlendi.

Sponsorlu Bağlantılar