Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Pirinç Mi Yoksa Bulgur Mu Kilo Aldırır

Pirinç Mi Yoksa Bulgur Mu Kilo Aldırır
Beslenme programı düzenlenirken çoğunlukla pirinç ve bulgur arasında karar verilmesi gerekir. Tüm bu soru işaretlerini giderebilmek için sizlerle bu yazıyı paylaşıyoruz.
Pirinç ve bulguru sıklıkla sofralarımızda servis ederiz. Bulgurdan ziyade pirinç ile yapılan pilavın tüketilirken dikkat edilmesi gerekir. Bunun nedeni fazla miktarda tüketildiğinde karbonhidrat alım miktarının artmasıdır. Kilosuna dikkat etmek isteyen insanlar için sağlıklı ve doğal yöntemlerle ile neler yapabileceğini sizlerle paylaşıyoruz.
Pirinç birçok tatlıda ve de sofralarda farklı yemeklerde kullanılır. Vücuda pozitif ve negatif etkileri olan bu besinin sağlık açısından fazladan tüketilmemesi gerekir.
Pirinç mi bulgur mu?
Pirinç pilavından ziyade içerdiği bol lif nedeniyle bulgur tüketimi daha faydalıdır. Kısaca eğer kilo vermeye çalışıyorsanız pirinçten uzak durmalısınız.
Kilo alımına pirincin etkisi
Beyaz pirincin karbonhidrat içeriği oldukça yüksektir. B vitamini, fosfor, demir, nişasta ve kalsiyum içerir. Kepekli pirinç ise beyaz pirince nazaran daha çok lif içerir ve daha az kalorilidir.

Sponsorlu Bağlantılar