Madecassol Kremle İlgili Tüm Soruların Cevapları Burada!

Sponsorlu Bağlantılar
Madecassol Kremle İlgili Tüm Soruların Cevapları Burada!
Sponsorlu Bağlantılar

Madecassol Kremle İlgili Tüm Soruların Cevapları Burada!
Bugün cilt için kullanılan bir ilaç hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Çok kişinin kullanmak istediği ve kullananların nasıl fayda görüp görmediklerini merak ettikleri bu ürünün adı madecassol adlı kremdir. Sizleri bu ürün hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirerek daha doğru bir şekilde zaman kazanmanızı sağlamak istedim. Günümüzde o kadar çok ilaç bulunmaktadır ki artık hangisini kullanmalıyım acaba hangisi fayda eder diye sıklıkla sormaktayız. Bu açıdan vereceğimiz bilgiler size yardımcı olacaktır. Şimdi de madecassol krem hakkında tüm detaylara bakalım.

1.Madecassol Nedir ve Neden Kullanılır? 2.Madecassol Kremin Yararları Nelerdir? 3.Madecassol Krem Nerede Satılır ve Fiyatı Ne Kadardır? 4.Madecassol Kremin Kullanım Bilgileri 5.Sivilce ve Lekeler İçin Nasıl Uygulanır?
Madecassol Nedir ve Neden Kullanılır?
Doktorlar tarafından reçete edilen centella asiatica adlı bitkiden elde dilmiş bir tür cilt kremdir. Centella bitkisinden dolayı çok güzel bir kokusu vardır bu kremin. Neden kullanılır noktasına gelirsek sivilce izleri ve lekeleri, tahriş olmuş deri için, lazer epilasyon sonunda deriyi yenilmek için bu krem kullanılır. İçeriğindeki etken ve yardımcı

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

maddeler sebebiyle deriyi yenileme özelliği vardır bu sayede de ciltteki bir çok probleme çözüm bulmaktadır. Burada en önemli nokta bir kozmetik ürünü olmadığı ve dermatologlar tarafından bu pomad reçete edildiğidir. Bayer firmasına ait bir üründür ve bu açıdan güvenilir bir üreticidir.
Madecassol Kremin Yararları Nelerdir?
Cildimizin için doğrudan ve dolayı yoldan çok yararları vardır. Mucize özellikli bir ürün diyebiliriz. Kullandığınızda gerçek anlamda çok önemli katkılarının olduğunu göreceksiniz. Bu ürünün tüm katkıları neler bakalım:

 

-Uçuk sonucu oluşan yaraları iyi eder.-Yanık sonucu oluşan cilt tahriplerini düzenler.-Ciltte oluşan leke, sivilce izi, sivilce lekesi sorunlarına çare olur.-Dudaklarda çeşitli nedenlerden oluşan çatlakları iyi eder.-Kuru cilt tiplerinde nemlendirici görevi görür.-Ameliyat sonucu ciltte kalan izleri tedavi eder.
-Özellikle çok fazla oynanarak ciltte kalmış sivilce lekelerinde çok etkili sonuçlar verir.-Vajinal yırtıklarda ve sünnet sonucu ciltte oluşan problemlerin tedavisinde çok başarılıdır.
-Tırnakları daha sert hale getirir bu dolaylı bir faydasıdır.-Cilt çatlaklarına uzun süre kullanımda (10 ay kadar) çok güzel etkiler yaparak ortadan kaldırır.Medacassol Krem Nerede Satılır ve Fiyatı Ne Kadardır?
İlk önce bir dermatoloğa başvurup yukarıdaki cilt problemlerinizi söyledikten son bu ürünü yazmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda doktor da reçeteye bu ilacı da ekleyecektir. Bundan sonra eczaneden gidip bu ürünü alabilirsiniz. (Eczane dışında bir yerde satılmaz.) Doktor reçetede yazsa bile direk tüm bedelini ödeyerek alıyorsunuz devlet bu ilacı ödemiyor. 40 gramlık medacassol kremin fiyatı ortalama 20 tldir. Bu rakamın çok üstünde görürseniz almayın farklı eczaneye gidin.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Madecassol Kremle İlgili Tüm Soruların Cevapları Burada!

Madecassol Kremle İlgili Tüm Soruların Cevapları Burada!

Madecassol Kremin Kullanım Bilgileri
Kullanım bilgileri ilacın içinde de geniş detaylı anlatılmaktadır. Niçin kullandığınıza bağlı olarak da ufak tefek kullanımı değişiklikler göstermektedir. Normal yaraların iyileştirilmesi için kullanıyorsanız kreminizi yaraya çok kalın bir tabaka olmadan üzerine uygulayıp silme, durulama işlemler yapmadan cildimizde 3-4 saat kadar duruyor. Bu pomadı kesinlikle açık iltihaplı yaraları uygulamıyoruz tam tersine kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Açık yaranız da var ise kapandıktan sonra bu pomada başlayın. Krem günde 2 defa sabah- akşam olacak şekilde kullanılmalıdır. ´Bu miktardan fazla kullanım ciltte tahribatlara sebep olabilir. İnce bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürerek kremimizi uygulamış oluyoruz. Şayet doktorunuz farklı bir kullanım sundu ise onu denemelisiniz.

Sivilceler ve Lekeler için Nasıl Uygulanır?
Bu kremi sivilceniz, lekeniz veya kuru cildiniz var ise bu şekilde kullanmanız daha etkili olacaktır. Bu malzemeleri satın alıp evde kolaylıkla yapabilirsiniz.
Gerekli Malzemeler
-1 çay kaşığı ile madecassol krem
-1 çay kaşığı Bepanten
-1 tane E vitamini kapsülü
Hazırlanışı
-Yukarıdaki maddeleri bir kapta güzel karıştırıp karışımı oluşturun. Bu karışımı göz ve dudak çevresine değirmeden tüm yüzünüze ve problemli bölgelere uygulayın. Bu karışım ciltte 1-1.5 saat kadar kaldıktan sonra pamuğa su damlatıp temizleyin.
Faydası ve Kullanım Miktarı : Sivilceden ve izden eser kalmayacaktır. Kesinlikle abartılmamalıdır. 30 günde 1 defa bu uygulamayı yapmanız yeterlidir.

 

 

Madecassol Sivilceleri ve Lekeleri Geçirir Mi?
En sık sorulan soruların başında geliyor. Bunun içinde kısa bir değinip bilgi vermek istedik. Sivilceler(akneler) üzerine direk bir etkisi yoktur ama dolaylı yoldan faydaları sağlayarak etkisini göstermektedir. Yani direk olarak sivilce geçirecek diye kullanılmamalıdır. Bu ilaç sonradan oluşmuş cilt lekeleri için çok etkilidir ve mükemmel sonuçlar vermektedir. Temel mantığı ise cildi yenileyerek alttaki temiz deri tabakasını ortaya çıkarır. Bundan dolayıdır ki lekeler için harika bir çözümdür ve lekeleri geçirir. Yalnız doğuştan gelen bir leke üzerinde etkisi yoktur bu şekilde bir sonuç alınamaz bunu bilerek kullanın. Sonradan oluşmuş lekelerin için güzel sonuçlar verecektir.

Madecassol Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?
-Bu ürünü kullanmadan önce prospektüsünü dikkatlice inceleyerek okuyun. İlaçtaki herhangi bir maddeye karşı alerjik bir durumunuz var ise kullanmayın.
-Vücudunuzun tamamına uygulamadan önce küçük bir bölgede deneme yaptıktan sonra uygulama yapın.-Gözlere değdirmeyin çok dikkatli olun, şayet değerse hemen bol ılık su ile gözlerinizi yıkayın-Bu ürüne başlamadan önce bir dermatoloğa mutlaka danışın.-Hamilelerde bu ürünü kullanabilir, bir yasak söz konusu değildir.

Yan Etkileri Nelerdir?
-Alerjik reaksiyonu olan kişilerde cilt döküntüsü yapar.-Kaşıntı oluşturabilir.-Ciltte kızarıklıklar ve deri kabarması oluşturabilir.-Çok fazla kullanımda ciltte tahriş oluşturabilir.
Kullanıcı Yorumları
-Ayşe diyor ki : Yanıklar vardı vücudumda bu kremle tanışıp kullandım gerçekten çok faydasını gördüm sizin de yanıklarınız var ise kesinlikle deneyin derim.
-Züleyha diyor ki : Uçuklar çok oluyor bende ilk başta korktum acaba olur mu diye ama çoğu yerde yazıyor uçuğa iyi gelir diye uçuğun üzerine sürdüm güzel sonuçlar aldım uçuk hemen geçti.
-Selim diyor ki: Epilasyon yaptırmıştım ondan sonra kullandım cildimiz rahatlattı ve yatıştırdı gerçekten güzel oldu.
-Emel diyor ki: Çatlaklar için kısa süre kullandım etkili olmadı meğersem daha uzun kullandım sonrasında gerçekten fark edilir derece iyileştirdi bu ürünü çok sevdim genel anlamda faydalı bir ilaç.

 

 

Gül diyor ki: Cildimi beyazlatmak için kullandım mükemmel derecede beyazlaştı sonuçtan memnun oldum derimi soyarak alttaki taze deriyi çıkarınca beyazlaştı beğendim kesinlikle.
Esma diyor ki: Sivilce lekesi için onlarca ürün kullandım çok etkili olmadı bu ürün güzel tedaviş etti. Yüzümdeki sivilcelerin %80’ni geçirdi diyebilirim.
Sorular ve Cevaplar
Soru 1: Göz çevresine sürebilir miyim?
Cevap 1 : Göze dokunmadan göz çevresine ve yüzün her noktasına rahatlıkla uygulanabilir.
Soru 2: Emziren kadınlar bu kremi kullanabilirler mi?
Cevap 2 : Bunla ilgili bir sonuç bulunmamaktadır bu konuda son sözü dermatologunuz söyleyecektir. Ona göre bir yol izlemelisiniz.

Soru 3: Cilt beyazlatma da madecassolu kullanabilir miyim?
Cevap 3 : Direk cilt beyazlatma kremi olmasa da deriyi soyduğu için cildinizin rengi beyazlayacaktır. Yani cilt beyazlatma içinde kullanabilirsiniz.

Soru 4: Trafik kazası sonucu oluşan dikiş izlerimi gidermek için kullanabilir miyim?
Cevap 4 : Yukarıda da belirttik ameliyat ve dikiş izlerinde çok etkilidir, biraz uzun zamanda sonuç alabilirsiniz ama kullanabilirsiniz.

Soru 5 : Hassas ciltli kişiler kullanabilir mi, yan etkileri olur mu?
Cevap 5 : Hassas bir cildiniz var ise dikkatli olmalısınız yan etkiler ortaya çıkabilir. Bunun için ilk önce küçük bir bölgede deneyin sorun oluşmadı ise kullanmaya başladın. yan etkiler çok fazla hissederseniz kesinlikle kullanmayın.

Soru 6: Peeling etkisi yapar mı?
Cevap 6 : Mantık olarak peeling etkisi yapıyor böylelikle cildi soyarak çok güzel çzöümler sunuyor. Peelingten elde ettiğiniz sonuçlardan daha iyisini bu merhemle elde edebilirsiniz.

Soru 7 : Çatlak tedavisinde kullanabilir miyim, etkili olur mu?
Cevap 7 : Uzun süreli kullanımda çatlaklarda başarılı sonuçlar vermektedir. 1yıla yakın kullanımda çatlakların ortadan kalktığı görülmektedir. Hametan, madecassol ve bepanhol kremi karıştırarak elde ettiğiniz karışımı karışımı çatlakların olduğu bölgeye düzenli olarak sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Soru 8 : Tüylenmeye sebep olur mu?
Cevap 8 : Çok aşırı ve uzun süre kullanımlarda hafif tüylenmeler yapmaktadır ama normal dozlarda ve 2-3 yıl gibi uzun süreler kullanılmazsa tüylenme olmaz.

 

 

Soru 9 : Cilt beyazlaması için koltuk altında kullanılabilir mi?
Cevap 9 : Yüz dışında çok etkili olmamaktadır, bundan dolayı da yüzde kullanılmalıdır. Ayrıca cilt özellikleri bölgeye göre değiştiğinden istediğiniz sonucu da alamazsınız.

Soru 10 : Basur için bu kremi kullanabilir miyim?
Cevap 10 : Bu basur için kullanılacak bir ürün değildir, bu gibi söylentiler halk ağzında gezmektedir ama tıpta hiçbir karşılığı yoktur. Kesinlikle kullanmayın

Sponsorlu Bağlantılar

İLGİNÇ HABERLER
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!