Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün

07.10.2021
21
Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün
Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün
Saçların griye dönmesi doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Yaygın ve kaçınılmazdır, ancak insanlar genellikle gri saçlarını gizlemek için çeşitli yöntemler kullanarak. En yaygın olarak, sentetik saç boyaları saçların griliğini gizlemek için kullanılır.

Saç boyama gri saç ile sınırlı değildir ve her yaştan insan arasında popülerdir, (1) gri saçları gizlemek için kullanmak, tedaviyi çok sık yaptığınız anlamına gelir. Gri kaplamanın amacı kesinlikle sentetik saç boyaları kullanılarak karşılanır, ancak bu ürünler saçınıza ciddi şekilde zarar verebilen kimyasal bazlıdır.

Salonlarda veya evde kullanılan sentetik boyalarda bulunan kimyasallar sadece uzun vadede saç kırılmasına ve dökülmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda kanser gibi tıbbi sorun riskini de artırabilir.Saçınıza zarar verme riskini ortadan kaldırmak için doğal saçlarınızı kabul etmek ve hatta gri saçlarınızı stille sergilemek en iyisidir. Ancak, henüz buna hazır değilseniz, gri köklerinizi düzeltmek için farklı geçici, nondamaging yollar deneyebilirsiniz.
Boyasız Gri Saçlar Nasıl Gizlenİr
İşte sentetik boyalar kullanmadan gri saçlarınızı gizlemeye yardımcı olabilecek maliyet dostu, güvenli, geçici yöntemler ve araçlar.

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

1. Geçici tozlar kullanın
Gri kökleri gizlemek için özel olarak üretilen farklı geçici tozlar satın alabilirsiniz. Geçici tozlar kullanmak, gri köklere hızlı, dağınık olmayan bir çözüm sunar. Çeşitli renklerde gelirler, böylece saçınıza en yakın gölgeyi kolayca bulabilirsiniz.
Bu tozlar suya dayanıklı ve ter geçirmezdir ve genellikle saçınızı şampuanlayıncaya kadar sürebilir. Bu tozları çantanızda veya arabanızda yanınızda taşıyabilir ve gerektiğinde rötuş yapabilirsiniz.

Nasıl kullanılır:
Saçını şekillendir.
Saç temasını köklerden tutarken tozu kafa derinize uygulayın. Ortadan başlayın, tozu görünür köklere saplayın ve dışarı doğru çalışın. Ayrıca kel yamalarınızın üzerine benzer renkte bir saç spreyi püskürtebilir ve kafa derinize daha uzun süre yapışmasına yardımcı olmak için tozu bunun üzerine uygulayabilirsiniz.
Gerekirse, kökler kaybolana kadar tekrarlayın.
Bir dakikalık uygulamadan sonra saçınızı fırçalayın.
Saçınızı hafifçe fönleyarak veya aplikatör fırçasının geniş ucunu kullanarak fazla ürünü çıkarın.
2. Bir kök kapatıcı püskürtün

Sponsorlu Bağlantılar

Geçici tozların yanı sıra, kök kapatıcı spreyleri kullanabilirsiniz. Bunlar rötuş spreyleri olarak da bilinir ve eczanelerde ve güzellik mağazalarında kolayca bulunabilir.

Kök kapatıcı spreyler çeşitli tonlarda gelir; saç tonunuza benzer olanı seçin. Bu spreyler gri saçlarınızı bir sonraki saç yıkama ve şampuanınuza kadar gizleyebilir.
Nasıl kullanılır:
Ürün üzerinde verilen talimatları izleyin. Genel olarak, şişeyi iyice çalkalayın ve ürünü saçınıza 6-12 inç mesafeden püskürtün. Saçın nemli ve böylece garip görünmesini sağlayacağından çok fazla ürün kullanmaktan kaçının.

3. Airbrush yaklaşımını deneyin
Airbrush boyama, makyaj ve hatta kök rötuşları için kullanılan popüler bir tekniktir. Bu gelişmiş tekniği kullanarak, diğer ürünlerin sunamayacağı bir şey olan minimum ürünle pürüzsüz, kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.
Airbrushing, bir hava tabancasını sıvı bir ürünle yüklemeyi ve istenen alana püskürtmeyi içerir. Silikon bazlı fırçalar saça zarar verebileceğinden saçlarınız için su bazlı airbrushes kullanmanız önerilir.

Nasıl kullanılır:
Bu yordam bir miktar hassasiyet gerektirir. Talimatları dikkatlice gözden geçirin ve gerekirse bir profesyonelin veya bir arkadaşınızın uzmanlığını arayın.
Saçınıza benzer bir tonda bir airbrush saç ürünü seçin.
Airbrush’ı kafa derinizden 2 inç tutun ve ürünü köklerinize püskürtün. Bunu kuru saçlarda yap.
Hafif, hatta vuruşlarda airbrushing yapın ve tüm kafa derisini tek bir ürün tabakasıyla örtmek için sürekli hareket sağlayın.
4. Saç modelinizi değiştirin

Gri kökleri gizlemek için saçınızı renklendirmeniz veya örtmeniz gerekebilir, ancak saç modelinizi değiştirerek bunu kolayca yapabilirsiniz. Bu sadece saç ürünlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmakla kalmaz, bu nedenle zararsızdır, aynı zamanda genel görünümünüze de katkıda bulunur.

Bu saç modellerini deneyebilirsiniz:

 

Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün

Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün

Odağı saçlarınızın yüksek noktasına kaydırmak için saçınızı bir topknot veya yüksek bir at kuyruğuna bağlayın ve gri köklerinizin fark edilmeden gitmesini isteyin.
Gri telleri örtmek için saçınızı örünün.
Saç parçası pozisyonunuzu değiştirin. Örneğin, saçınızı ortadan ayırırsanız ve gri kökleri ortaya çıkarsa, bir yan parça deneyebilirsiniz.
Gri saçları gizlemek için bobby pinleri, saç bantları veya taç gibi saç aksesuarlarını kullanın.
Perm gibi hacimli bir saç modeline de gidebilirsiniz.
5. Kökleri örtmek için makyaj kullanın
Makyaj aşığıysanız veya çok fazla göz makyajı aletiniz varsa, gri saçlarınızı geçici olarak gizlemek için başka ürünler satın almanız gerekmeyebilir.

Gri kökleri örtmek için saç gölgenize uyan bir göz farı, göz tozu, sıvı astar veya maskara kullanabilirsiniz. Saçınıza yapışmayacak, ancak sadece yıkadığınızda çıkacak yüksek kaliteli bir ürün kullanmak en iyisidir.

Ayrıca, tozu saçın her bir teline bağlamaya yardımcı olan ve uzun aşınma süresi sağlayan çinko stearat ve kalay oksit içeren manyetik tozlar da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ilave kokulardan veya glütenden yoksun tozlar satın aldığına emin olun.

Gri saç köklerini gizleyen su geçirmez rötuş kalemleri veya değnekler de büyük yatırımlardır.

Nasıl kullanılır:
Küçük bir makyaj fırçasına biraz göz farı sürün ve köklerinize uygulayın. Kökler tamamen gizlenene kadar aynı alanı birden çok kez üzerinden gidebilirsiniz.
Manyetik bir toz kullanırken, ürünü bir sünger aplikatörüne alın ve dışarı doğru çalışarak kafa derisinin ortasına uygulayın. Saç derisine çok fazla veya sık makyaj uygulamasının saç kuruluğunaneden olabileceğini unutmayın.
Gri saçlara çizmek için kök rötuş rengi değnekleri kullanırken, saç kısmınızdaki açıkta kalan köklerden başlayın ve ardından tüm kafa derisinden geçin. Kök rötuş spreylerinin genellikle daha sert boyalar (markaları ve kimyasalları kontrol edin) içerdiğini ve çok yakın püskürtülürse kafa derisinde soğuk yanıklara neden olabileceğini unutmayın.
6. Saçınızda otlar kullanın
Gri saçları gizlemenin en yaygın yolu onları boyamaktır. Bununla birlikte, sentetik boyalar uzun vadede saçınıza zararlı olabilecek kimyasallarla dolu.

Bunun yerine gri saçlarınızı örtmek için kullanabileceğiniz çeşitli doğal boyalar vardır. Bu boyalar sentetik meslektaşları kadar etkili olmasa da zararsız bir geçici çözüm sağlarlar.

Ayrıca, otlardan yapılan doğal saç boyaları saç sağlığınızı iyileştirebilir, saç büyümesini artırabilirve hatta uzun vadede saç repigmentasyonunu teşvik edebilir.Saçınızda kullanabileceğiniz otlar şunlardır:

Jatamansi
Jatamansi, saçların koyuması veya kararması için kullanılan oldukça güçlü bir bitkidir. (4) Griye dönmeye başlayan koyu renk saçlarınız varsa jatamansi tozu kullanabilirsiniz.

Bir macun oluşturmak için tozu su, zeytinyağı veya Fas argan yağı ile karıştırın.
Macunu şampuanlanmış nemli saçlara uygulayın.
Durulayın ve bir saat sonra saçınızı şartlandırin.
Kına, sadece saçı değil, koşulları da renklendirip güçlendiren, frizziness , donukluk ve saç kırılmasını önleyenoldukça popüler bir doğal boyadır
Organik kına tozunu su veya hindistancevizi yağı ve 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi veya limon suyu ile karıştırarak bir macun oluşturabilirsiniz. Ayrıca ek faydalar için kına tozunu amla, brahmi, shikakai ve bhringraj gibi diğer otlarla karıştırabilirsiniz.
Karışımı örtün ve tercihen gece boyunca birkaç saat bekletin.
Macunu yıkanmış, parçalanmış saçlara uygulayın ve saçınızı plastik veya duş başlığına sarın. Tırnaklarınızın veya parmaklarınızın lekelenmemesi için boyayı uygularken eldiven kullanın.
Saçı 5-6 saat sonra düz suyla durulayın. Saçı 32 saate kadar şampuanlamaktan kaçının.
c. Ebegümeci çiçekleri
Kırmızı veya kıpkırmızı saçlarınız varsa, saçlarınızı boyamak için ebegümeci çiçekleri kullanabilirsiniz. Bu çiçekler aynı zamanda saçınıza parlaklık katar.

Kaynar suya ebegümeci çiçeklerinin yapraklarını ekleyin.
Su derin bir renge dönüştükten sonra, ısıdan alın ve karışımın 10-15 dakika dik olmasını bekleyin.
Sıvıyı soğuduktan sonra süzün ve bir sprey şişesine aktarın.
Saçınızı şampuanlayın ve çözeltiyi hafif nemli saçlara püskürtün. Saçınızı tarayarak yayılmayı bile sağlayın.
Saçınızı ve kondisyonunuzu yaklaşık 1 saat sonra durulayın.Adaçayı
Adaçayı, esmerler tarafından gri saçlara renk vermek için kullanılabilir.

1 L kaynar suya yaklaşık 1 bardak kurutulmuş adaçayı ekleyin ve karışımın yarım saat dik olmasını bırakın. Daha derin bir renk istiyorsanız, daha fazla süre kaynatabilirsiniz.
Saçınızı yıkayın ve soğutulmuş adaçayı suyuyla durulayın. Saçınızı duş başlığı veya plastik torba ile örtün.
40 dakika sonra saçınızı durulayın ve şartlayın.Siyah çay
Koyu renk saçlar siyah çayla da tedavi edilebilir. Ancak, bu diğer otlar kadar etkili olmayabilir. Bununla birlikte, siyah çay kullanmak saçlarınızın parlamasını ve canlandırılmasını sağlayabilir.

 

Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün

Beyaz Saç Köklerini Boyasız Doğal Yollarla Eski Rengine Döndürmek Mümkün

 

Dik 1 bardak siyah çay ve soğumasını bekleyin.
Çayı saçınıza uygulayın.
Saçlarınızı 1 saat sonra suyla durulayın.
Pancar suyu
Saçınıza kırmızımsı bir renk tonu eklemek için pancar suyunu kullanabilirsiniz.

Konsantre pancar suyu ve argan yağı, hindistancevizi yağı veya zeytinyağı karıştırın.
Karışımı tellerinize uygulayın ve saçınızı bir duş başlığı ile örtün.
Saçınızı 11/2 saat sonra durulayın ve şartlayın.
Saçların griye dönmesi, kaçınılmaz olsa da, genellikle istenmeyen bir durumdur. Grilik kökleri gizlemek için, insanlar genellikle salonları ziyaret eder veya saçlarını evde renklendirir, bu sadece zaman almakla kalmaz, aynı zamanda harcamaları da arttırır.

Ayrıca, sadece bazı kökleri örtmek için tam bir saç başını boyamak mümkün olmayabilir. Ayrıca saç boyalarının sık kullanımından kaynaklanan uzun süreli hasar bilinmemektedir. Makyaj, bitkisel durulamalar ve geçici tozlar da dahil olmak üzere gri saçlarınızı örtmek için basit, geçici, evde yöntemleri tercih edebilirsiniz.

 

Bu hack’ler sadece salon seanslarınız arasındaki boşluğu artırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genellikle saçınıza zarar vermemektedir. Yaşlanmanın doğal sürecini benimsemek ve gri saçlarınızı giymek için güven kazanmak da önemlidir.
Kaynak: https://www.emedihealth.com/

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.