El Açması Baklava

Sponsorlu Bağlantılar
El Açması Baklava
Sponsorlu Bağlantılar

El Açması Baklava

@mualla_aydin53
1Yumurta
1şise soda(maden suyu sade)
1su bardağı sıvıyağ
2yemek kaşığı yoğurt
1çay kaşığı tuz
1tatli kaşığı sirke
1su bardağı ılık su
alabildiği kadar un. Hamur yarım saat dinlendirilir ardından 18 bezeye bölünür. Üzerleri tekrar bir bezle kapatılır. Oklavayla tek tek

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

açıyoruz aralarına sürmek için eritilmiş 2,5 paket katı yağ (yarı yarıya yarısı margarin diğeri tereyağı olacak)hamuru açmak için nişasta içine koymak için, findık yada ceviz
Davul fırın tepsisi için tek tek açılarak18 yaprak koyuluyor bir bezenin büyüklüğü 2ceviz büyüklüğü kadar oluyor her açtığımız tespiden fazla gelen yufka kesilerek, tekrar uzerine serilir İşlem; bir yaprağa yağ sürülür diğer yaprağa yağ sürülmez fındık yada ceviz serpilir işlem bu şekilde tamamlanır kestikten sonra kalan yağ üzerine gezdirilir.
ŞERBETİ;
Şerbetini bir ölçü kabı kullanın ölçü kabının 1lt yazan işaretli yerine kadar şeker koyun toplamda 2litre. Aynı işaretli yerine kadar su toplam 2litre su 1yemek kaşığı limon sıkın, kaynamakta olan şerbet kaynayarak yarı yarıya inmiş oldumu şerbet hazır demektir. ☝ama balını parmakla ara ara kontrol edin oldumu diye??

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

?Hamurunda kabartma tozu yoook✋
?Şerbeti sıcak tatlı ılık?
?Tatlı fırında ağırdan ağırdan pişirilmeli, bir anda kızartılmış tatlının içi hamur kalır, içine kullanılan soda kabarnasini,kıtır kıtır olmasını sağlıyor. Yağını çok demeyin yağı az olan tatlı yavan olur, çok koyarsanız kokar?

Sponsorlu Bağlantılar

İLGİNÇ HABERLER
ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Emine Aksoy dedi ki:

    Denedim çok güzel oldu herkes e tavsiye ederim ???

error: Content is protected !!