Kavurma Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar
Kavurma Tarifi
Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiden kurban keseceklerin kurbanını Rabbim kabul etsin. Lütfen elimizden geldiği kadar evine bir ay değil 1 yıl et girmemişlere dağıtalım. Sadece kesip buzlukları tıka basa doldurmayalım. Bu gün onların günü ? elinde bir poşetle kapısının çalınmasını bekleyen yoksulların yetimlerin günü ? .
@betul_un_mutfagi
kavurma sevenler burdami bakalim ?uzun sureli ve daha kolay pratik bir saklama yöntemimi sizinle paylaşmak

 

Kavurma Tarifi

Kavurma Tarifi

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

istiyorum. Ben bu şekilde tepsiye döküp donduktan sonra strecleyip buzluğa kaldırdım.tek kullanımlık halinde. Çocuklar özellikle okula gittiğin de 2 ?yumurta kir yedir gitsinler ?hem sağlıklı hemde tok tutar ? eski usül annelerin ninelerimizin yaptığı gibi ? şimdi kısaca bir yapım şekline değineyim.Eti kuşbaşı doğradım. Iç yagi ve kuyruk yağını da çok küçük halde doğradım. Hatta çektirme imkanınız varsa kıyma gibi kuyruk yağını da çekip o şekilde koyabilirsiniz . Hepsini tencereye aldim ağzı kapali şekilde kaynamaya bıraktım. Biraz piştikten sonra suyunu

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

çekmesi için ağzını açtım. Tuzunu da ekledim . suyunu çekip yağında kavruluncaya kadar pişirdim. Sonra tepsiye döküp dolaba kaldırdım donduktan sonra dilim dilim kesip strecleyip buzluğa kaldırdım ? eğer siz bütün olarak bir kaba kovaya vs. Koyacaksanız tuz miktarını birazcık artırın ki uzun süre dayanıklı olsun ?

Sponsorlu Bağlantılar

İLGİNÇ HABERLER
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!