Modayı Nasıl Takip Edebiliriz?

06.10.2021
214
Modayı Nasıl Takip Edebiliriz?
Sponsorlu Bağlantılar

Dış görünüşümüz bizim karakterimizi, ruh halimizi yansıtan en önemli aynalardan biridir. Çoğu insan kendine özen göstermediğinde, kendini mutlu hissedeceği kıyafetler içine girmediğinde kendini tüm gün boyunca diğer insanlara kıyasla daha kötü hisseder ve mutsuz olurlar. Kıyafet seçimleri insana güç veren veya güçsüz kılan en önemli kararlardandır. O yüzden dışarı çıkmadan önce doğru kıyafeti seçmeliyiz. Aynı zaman da kıyafetler, insanların kişiliğinin dışa vurumu olarak görüldüğü için sizi tanımayan insanların sizi gördüğü zaman fikir sahibi olmasında en önemli şeylerden biri kıyafetleriniz olacaktır.

Doğru Kıyafet Seçimi

Her zaman her yerde her şey giyilmez, giyilemez. Örneğin okula giden bir öğrenci nasıl ki balo kıyafeti giyemezse toplantıya giden bir çalışan pijama ile toplantıya katılamayacaktır. Doğru kıyafet seçiminin asıl önemli noktası, bireyin kendisini tanımasından geçmektedir. Hangi kalıplar içerisinde mutlu olduğu, hangi kıyafetlerin kendisini daha güzel gösterdiği ve hangileri içerisinde huzursuz bir gün geçirdiğini tespit etmelidir. Oluşturduğu bu kıstaslar sonrasında kendine uygun bir alışveriş yapabilir ve dolabını hazırlayabilir. Kıyafet seçiminde zaman zaman

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

insanların es geçtiği ancak çok fazla önem taşıyan en önemli kıstas; rahatlıktır. İçinde rahat olmadığınız, dar gelen veyahut hareketlerinizi engelleyen kıyafetler sizi tüm gün huzursuz edecek ve bir an önce eve gidip kıyafetlerinizden kurtulma arzusu uyandıracaktır. Doğru kıyafet seçiminde önemli noktalardan biri de, renktir. Renkler, ortamlara göre değişmekte olan ve aynı zamanda sizin psikolojinizi yansıtacak özellikleri taşıyan kavramlardır. Örneğin, siyah çok asil bir renk iken sürekli giyildiği zaman insana karamsarlık veren, enerji düşürücü etkiler taşıyan bir renk haline dönüşebilmektedir.

Mutlaka Bulunması Gerekenler

Her insanın dolabında mutlaka bulunması gereken, kurtarıcı kıyafetleri olması gerekmektedir. Bu kıyafetler, düşünmeye vaktiniz olmadığı zamanlar dışarı çıkarken veyahut kıyafet seçiminde çok zorlandığınız zamanlarda size büyük kolaylık sağlayacaktır. Elinizi uzattığınız gibi gayet şık ve güzel olabileceksiniz. Ve pek düşünmeden olacak bunların hepsi. Bu kıyafetler, siyah tunikler, siyah elbiseler, beyaz gömlekler, siyah veya koyu lacivert jeanler olabilir.

 

 

Modaya Uygunluk

Aslına bakılırsa her modadan alacağınız bilgiler ile kendi modanızı oluşturmanız oldukça kolay olabilmektedir. Geçen senenin kış sezonunda aldığınız bir kaban ile bu senenin sonbahar sezonunda aldığınız bir şapka, bere sizin tarzınızı birleştirerek ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Peki, bu güncel bilgileri nasıl takip edebilirim diyorsanız, her sene belli zamanlarda düzenlenen defilelerin bilgilerini internette oldukça güncel şekilde bulunmaktadır. Defilelerde giyilenler, üzerinde durulan parçalar, trend renkler ile kendi modanızı oluşturmanız oldukça kolay olacaktır. Bunun dışında çizgilerini sevdiğiniz mağazaların uygulamalarını cep telefonlarınıza indirebilirsiniz. Çoğu mağazanın uygulaması bulunmaktadır. Burada sevebileceğiniz ürünleri inceleyebilir ve aklınızda belli kombinler oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Başka bir alternatif olarak moda ikonu haline gelmiş tanınmış kişileri sosyal medya aracılığı ile takip edebilirsiniz. Genellikle incelediğinizde, tanınmış kişilerin aldıkları ürünlerin mağazalarını belirttiğini görebilirsiniz. Bu sayede beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Hatta bazı kişiler beğendikleri, kullandıkları ürünleri youtube aracılığı ile insanlarla paylaşmakta ve beğendikleri beğenmedikleri yönlerini takipçilerine aktarmaktadırlar. Eğer uzun uzun incelemeler yapmayı seviyorsanız haftalık, aylık çıkan moda ile ilgili dergileri satın alabilir, inceleyebilirsiniz. Moda dergileri genellikle çoğu kitap mağazalarında bulunmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!